KAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİ

Karabük Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü, 15 Temmuz kalkışmasının sene-i devriyesinde , aziz şehitlerimizin minnetle anılması, geçtiğimiz yıl yaşanılanların ve demokrasiye yönelik hain kalkışma hareketi karşısında yaşamı pahasına görevi başında fedakârca hizmete devam eden sağlık personelinin yaşadıklarının unutulmaması amacıyla Kan Bağışı Kampanyası düzenleyecek.

Konu ile ilgili bir basın duyurusu yapıldı. Yapılan duyuru şöyle : 

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

KAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİ  BASIN DUYURUSU

Bilindiği üzere 15 Temmuz 2016 tarihinde Türk demokrasisine ve Milli Birliğimize karşı gerçekleştirilen hain darbe girişimi halkımızın topyekûn karşı duruşu ve yüzlerce şehidimizin direnişi ile önlenmiştir. Bu bağlamda 15 Temmuz kalkışmasının sene-i devriyesinde; aziz şehitlerimizin minnetle anılması, geçtiğimiz yıl yaşanılanların ve demokrasiye yönelik hain kalkışma hareketi karşısında yaşamı pahasına görevi başında fedakârca hizmete devam eden sağlık personelinin yaşadıklarının unutulmaması amacıyla ilimizde Kan Bağışı Kampanyası düzenlenecektir.

Türk Kızılay’ı işbirliğiyle 81 ilde ve ilimizde yapılacak kan bağışı kampanyası, Müdürlüğümüz koordinasyonunda İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterlikleri tarafından ortak etkinlikle icra edilecektir.

Etkinliklerde Kızılay Kan Bağış Araçları ve Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Sağlıklı Yaşam Araçları, kan bağışı konusunda farkındalığının arttırılması ve sağlıklı yaşam konularında bilgilendirme faaliyeti yürüteceklerdir.

Kan Bağışı Etkinliği Safranbolu Misak-ı Mili Demokrasi Meydanında 15 Temmuz 2017 günü saat 19:00’da başlayacak olup, ertesi gün sabaha kadar kesintisiz devam edecektir. Acil değil, sürekli bir ihtiyaç olan kan bağışı hususunda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında vatandaşlarımızı ve tüm kamu görevlilerimizi kampanyaya destek olmaya çağırıyoruz. Her daim kanıyla ve canıyla vatan savunmasında görev almaktan bir an olsun bile çekinmeyen tüm vatandaşlarımıza bugüne kadar kan bağışı hususunda gösterdikleri hassasiyetten ve verdikleri destekten dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

 Dr. Ahmet SARI   –   Karabük İl Sağlık Müdürü