KALICI ÇÖZÜM İSTENİLDİ…. KARABÜK – YENİCE YOLU BÖLÜNMÜŞ YOL OLMALIDIR

KALICI ÇÖZÜM İSTENİLDİ….

KARABÜK – YENİCE YOLU BÖLÜNMÜŞ YOL OLMALIDIR

Geçtiğimiz günlerde Karabük ve Yenice Basınında çıkan bir haberde, KARABÜK – YENİCE YOLUNUN GÖZETİM ALTINA ALINACAĞI kamuoyu ile paylaşıldı.

Karabük – Yenice yoluna 250 adet kameranın yerleştirileceği ve hatalı sollamalarının önüne geçileceği, böylelikle de cezaların artırılacağı dile getirildi.

Bu haberin yayınlanmasının ardından gazetemizi telefon yağmuruna tutan vatandaşlar, bunun uzun vadede bir çözüm olmayacağını ve günde 4000-5000 aracın geçtiği yolun mutlaka bölünmüş yol (duble yol) olması gerektiğini dile getirdiler.

Mevcut Hükümetin Karabük Temsilcilerinin de bu yolun duble yol olacağı konusunda çeşitli kereler değişik platformlarda söz verdiklerini belirten vatandaşlar, pansuman tedbirinden ziyade kalıcı çözüm istediklerini söylediler.

Karabük-Yenice-Devrek yol ayrımı yolu olarak bilinen yolun araç yükünü taşıyamayacak durumda olduğunu belirten araç sahipleri ve bu yolda seyreden yolcular,  “ Karabük – Yenice-Devrek yol ayrımı karayolunun duble yol olması konusu önemli bir gereksinimdir, ihtiyaçtır. Özellikle  Karabük – Yenice arasındaki karayolu,  çok çalışan ve günde 4000- 5000 aracın geçtiği bir yol konumundadır. Bu yolda birçok ölümcül kaza yaşanmaktadır. Bu yol, gelişli gidişli çift şeritli yol haline getirilmelidir “ dediler ve seslerine devletimizin kulak vermeleri talebinde bulundular.

Yolun gözetim altına alınacağı haberi kamuoyuna şöyle duyurulmuştu:

KARABÜK-YENİCE YOLU GÖZETİM ALTINA ALINIYOR

Karabük Yenice arasında yaşanan ölümlü-yaralanmalı ve maddi hasarlı kazalar sonrası önlemler sert alınmaya başlandı.

Karabük-Yenice yolunda tünel giriş ve çıkışları ve yolların kenarına 250 adet kamera yerleştirilerek araçların geçiş hızı ve yapacakları hatalı sollamalar kayıt altına alınacak.

Geçtiğimiz gün Karabük-Yenice karayolunda faciadan kıl payı dönülmüş, yola çelik ağlarla örüm yapılmasına karşın yaşanan heyelan sonrası araçlar mahsur kalmıştı

Yine geçtiğimiz yıllar da tünellerde yapılan sollamalar ya da diğer hatalı sollamalar neticesinde birçok ölümlü ve maddi hasarlı kazalar meydana gelmişti

Karabük Pirinçlik Mevkiinden hemen sonra tünellerde sollama yapanlar başta olmak üzere kamera video kayıtları tutulacağı belirtilen yolda trafik akış hızı Karabük-Yenice arasında 24 dakikanın altında geçilirse tutulacak zabıtla ilgili araç sürücüsüne ceza kesilecek.