İTFAİYE İÇİN YENİCE TEK YÜREK

İLÇEMİZ Belediyesi tarafından bir süre önce açılan itfaiye kampanyası için geçtiğimiz günlerde Seyir Terası’nda bir toplantı düzenlendi. Toplantıya siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, meslek odası yöneticileri, iş adamları ve belediye meclis üyeleri katıldı.

Toplantıya; CHP’yi temsilen Enver Özgü, MHP’yi temsilen Ergün Karakırık, Eyüp Elieyioğlu ve Rahmi Mısırlı, SP’yi  temsilen İsmail Kirenli,  Hüseyin Acar, Murat Çenesiz ve Nurtaç  Çaylı, İYİ Parti’yi temsilen Seyfettin Tetik ve Fikri Güven, AK Parti’yi temsilen de Muhammet Demirci katıldı.

Toplantıya davetli olan belediye meclis üyelerinden Mehmet Aydınlı, Davut Yirmibeş, Fehmi Hatıl, Erdoğan Karadöngel, Fikret Cıbır katılım sağlarlarken, Erdal Yirmibeş, Neşe Mısırlı, Rifat Koca ve Şevket Demirci katılmadılar.

İl Genel Meclisi Üyesi Murat Karagül de toplantıya katılanlar arasındaydı. Şoförler Odası Başkanı Sedat Çakıl, Yortan Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Şık ve Yenice Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Deniz Elieyioğlu, Üst Birlik Temsilcisi Salim Beşevli, Muhtarlar Derneği Başkanı Ertan Özgü de katılımcılar asındaydı. Yenice Platformu ve Gençlik Platformu da toplantıya katıldılar.

Toplantıyı açan Belediye Başkanı Zeki Çaylı, ” Toplantıyı, Yenice’nin sorunlarını masaya yatırmak ve itfaiye kampanyasını anlatmak amacıyla düzenlediklerini” bildirdi. Doğalgaz konusuna da değinen Çaylı, bu konuda yaptıkları temasları dile getirdi.

SP, CHP, AKP, İyi Parti temsilcileri de kampanyayı destekledikleri doğrultusunda görüş bildirdiler. Diğer konuşmacılar da kampanyanın desteklenmesi gerektiğini dile getirdiler.

Yenice Platformu adına konuşan Mustafa Akay, ” İtfaiye kampanyasını destekliyoruz. Birlik ve beraberliğin sağlanması, dayanışmanın ortaya konulabilmesi için bu toplantıyı olumlu buluyorum.

Ayrıca, doğalgaz konusunda da siyasi partiler ve şehir yöneticilerini birlik-beraberlik içinde olmaya davet ediyorum “ dedi. Akay, alınacak itfaiyenin Yenice’nin olacağını da dile getirdi ve toplumun tüm kesimleri tarafından desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Akay, doğalgaz konusunda da belediyenin bir an önce Enerji Piyasası Denetleme Kurulu’na başvurusunu yapmasını dile getirdi. Belediye Başkanı Zeki Çaylı gerekli başvuruyu yaptıklarını, Akmercan ve Kargaz’la görüşmelerde bulunduklarını, bu nüfusla doğalgazın gelmesinin zor olduğunu ileri sürdü. Daha sonra doğalgaz konusu karşılıklı tartışıldı.

 

Konuşmalar bittikten sonra itfaiye için bağış yapmak isteyenlerin isimleri alındı. Toplam 60 bin lira bağış toplandı. En fazla bağışı Ahmet Tellioğlu 15 bin lira ile yaptı. Böylece, kampanyada toplam 190 bin liraya ulaşıldı. Alınacak itfaiyenin özellikleri anlatıldı.

Daha sonraki süreçte köy ve mahalle muhtarları ile kooperatif başkanlarıyla ayrı birer toplantı yapılacak.