İŞ BANKASI’NDAN BAYRAM SÜRPRİZİ

İŞ BANKASI’NDAN BAYRAM SÜRPRİZİ

“ Şubenizi 11 Haziran’da Kapatıyorum”

TÜRKİYE İş Bankası Genel Müdürlüğü, Yenice Şubesini kapatma kararı aldı. Alınan karar ilçede şok yarattı 1980’li yıllarda Yenice henüz bucakken açılan ve yıllardır hizmet veren bankanın kapatılması kararı üzüntü ve tepkiyle karşılandı. Kapanma kararı bankanın dijitalleşme planlamasına bağlandı.

TOPLANTI YAPILDI

İş Bankası’nın bu kararı üzerine şehrin dinamikleri bir toplantı yaptılar ve gerekli mücadelenin verilmesi kararını aldılar. Toplantıya Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Yortan Belediye Başkanı Ali Şık ile birlikte AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, DEVA Partisi İlçe Başkanlarının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının ve derneklerin başkan ve yöneticileri katıldı.

Toplantının açılısını yapan Enver Özgü, kapanma kararıyla ilgili bilgi verdikten sonra konu tartışmaya açıldı ve neler yapılması gerektiği üzerine çeşitli görüşler ortaya atıldı.

HEYET KURULACAK

Ortaya atılan görüşlere göre, siyasi partilerin siyaseten girişimlerde bulunmaları ve bir dizi ziyaret yapmaları benimsendi. Ayrıca, bir heyet oluşturularak, konuyla ilgili çalışmalar yapılması dile getirildi.

CHANGE’DE İMZA KAMPANYASI AÇILDI

İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran ve Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bali’ye hitaben change org’da imza kampanyası açıldı. Ayrıca, imza kampanyası başlatıldı.