İLGİ BÜYÜKTÜ HES KONFERANSI YAPILDI

 KARABÜK TEMA İl Temsilciliği ve YENİCE  Platformu tarafından ortaklaşa düzenlenen “HES’in Olası Etkileri” konulu konferans, 11 Mayıs Cuma günü Ihlamur Teras Konferans Salonu’nda yapıldı.

Konferansa, halkımız büyük ilgi gösterdi.

Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdoğan Atmış yönetiminde yapılan konferansta Yenice Platformu’ndan Mustafa Akay kısa bir konuşma yaptı. Karabük Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Alan’ın sunumundan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuz Kurdoğlu ayrıntılı bir şekilde yaptığı sunumunda, ” HES’lerin zararlarını” anlattı.

Salonu dolduran Yeniceliler,  slayt gösterileri eşliğinde yapılan sunumu beğeni ile izlediler. Sunum sonrası, izleyicilerin soruları alındı ve yanıtlandı.

Konferansı Belediye Bakanı Zeki Çaylı, CHP Milletvekili Aday Adayı Sedat Karaoğlu, İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı İlhan Alpboğa , SP Milletvekili Aday Adayları İsmail Kirenli ve Murat Çenesiz de izlediler.

Konferansa CHP, İYİ Parti ve SP  yoğun bir katılım sağladılar. Konferansı izleyenler arasında çok sayıda muhtar da yer aldı.

Bir gün önceden Yenice’ye gelen Doç. Dr. Oğuz Kurdoğlu,  Şeker Kanyonu’nda incelemeler yaptı.