Hastane ve Toki İnşaatları Sürüyor

Hastane ve Toki İnşaatları SürüyorİSMETPAŞA Mahallesi sınırları içinde yapımı devam eden Yenice Devlet Hastanesi ve TOKİ Konutları inşaatları devam ediyor.

Soylu İnşaatın yapımcı firma olduğu Yenice Devlet Hastanesi inşaatının yıl sonu itibariyle tamamlanması hedeflenirken, TOKİ inşaatlarının yapımcı firması olan Ankara Merkezli RG İnşaat , konutları 1 yıl içinde teslim etmeyi hedefliyor. TOKİ inşaatlarına 3 ay önce başlanılmıştı.

10.000 m2 lik alan üzerine inşa edilen Yenice Devlet Hastanesi, bodrum, zemin artı 2 kat olacak. Katların toplam inşaat alanı ise 8000 m2.

25 yatak kapasiteli yeni hastanede odalarının tek yataklı olacağı ve günümüz şartlarına göre içinde banyosu, wc, telefonu,  buzdolabı ve televizyonu olacak şekilde dizayn edileceği öğrenildi.

254 konutlu TOKİ inşaatlarında 13 blok yer alacak. Dairelerin 230 adedi 2+1, 24 adedi de 3+1 olarak inşa edilecek. Konutlar, % 40-50 seviyesine geldiğinde sözleşmeler imzalanacak ve artan stok konut adedi ortaya çıkacak. TOKİ , artacak konutlar için yeniden çağrıya çıkacak.