“DOĞALGAZ BİZİM DE HAKKIMIZ” GRUBU KURULDU

ÖNCEKİ Belediye Başkanı Mustafa Akay, tarafından ” Doğalgaz bizim de hakkımız” adıyla bir grup kuruldu. Sosyal medyada böyle bir grup kuran Mustafa Akay, Yenice Platformu ile eşgüdüm halinde faaliyet göstereceklerini belirtti.

Akay’ın kurduğu grup, kısa zamanda üye sayısını artırdı. Grup sayfasında” Neden Yenice’ye doğalgaz gelmeli” konusunu tartışmaya açtı. Üyeler doğalgazın yararlarını yazmaya başladılar. Grubun kurulması ilçe merkezinde de büyük bir heyecan yarattı. Bir anda Yenice’nin gündemi haline gelen konuda insanlar konuşmaya başladılar.

Grubu kuran Mustafa Akay, konuyla ilgili şunları söyledi. ” 2018 seçimleri öncesinde Yenice Platformu’nun da desteğiyle ilçemizde binlerce imza toplandı.  Yenice’de bu çalışmalar yapılırken, Eskipazar’a müjde verildi. Şu anda Eskipazar taşımalı doğalgaz evlerinde kullanıyorlar. Ülkemizde 212 ilçede taşımalı doğalgaz hizmeti veriliyor.  Yenice’ye doğalgaz hattının getirilmesinin zor olduğu söyleminin bir fiyasko olduğu ortaya çıktı. Hatta depo masrafı bile yapılmadığı için (tankerlerle taşınıyor) en az harcama ile hizmet verilebiliyor. Biz, önümüzdeki günlerde Yenice Platformu olarak toplanacağız ve bu konuda bazı kararlar alacağız. Sonraki aşamada işe konunun muhataplarına önerilerimizi ve yapılması gerekenleri bildireceğiz. Aynen, katı atık gibi, HES gibi bu konu da Yenice’nin milli bir konusudur. Siyaset üstüdür.

Arazi şartları zor, pahalı sözlerine itibar etmiyoruz.  Yenice, zamanında elektrik istediğinde de aynı şeyler söylenmişti. Ancak, yüreklerinde Yenice sevdası taşıyanlar bu sorunu bir şekilde çözmüşler ve yapılamaz denileni gerçekleştirmişlerdi.

Kısacası, 21. YY’ da Yeniceli’nin çile çekmesine razı olamayız. Özellikle yaşlılarımız ve temiz solunabilir bir hava için bu mücadeleyi vereceğiz. Mücadelemizde, tüm Yenicelileri yanımızda görmek istiyoruz. İnanıyoruz, başaracağız”