Doğalgaz başka bahara

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesinde gündemde yer bulan ve özellikle AK Parti yetkililerince söz verilen , ” Yenice doğalgaza kavuşacak ” vaadi sıcaklığını korurken, BRTV ekranlarına açıklama yapan Kargaz Genel Müdürü Kasım Kahraman’ın açıklamaları Yenice’de şok etkisi yarattı.

Kargaz Genel Müdürü Kasım Kahraman, yatırım programlarında Yenice’nin olmadığını ve Yenice’ye doğalgazın kısa zamanda getirilmesinin mümkün görünmediğini söyledi.

Kahraman, bu konuyu seçim öncesinde Karabük AK Parti Milletvekilleri ile paylaştıklarını da dile getirdi.

Kargaz Genel Müdürü Kasım Kahraman ile Yenice’ye doğalgaz getirilmesi konusunu görüşmek için Çorum’a giden Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı,  seçim öncesinde ve sonrasında bu konuda çok yoğun gayretlerinin olduğunu söyledi ve gelinen noktada ayrıntılı açıklama yapmayacağını belirtti. Çaylı, bağlı bulunduğu siyasi partinin yetkili organlarına danışmadan açıklama yapamayacağını dile getirdi.

Kargaz Genel Müdürü Kasım Kahraman’ın BRTV’deki açıklamaları sonrasında gazetemize açıklamada bulunan bir gurup vatandaş, seçim öncesinde doğalgazı Yenice’ye getiriyoruz, biz iktidarız, 1000 nüfuslu bir yere dahi doğalgazı istersek getirtiriz, doğalgazı Zeki Çaylı engelliyor diyenlerin ve oy avcılığı yapanların sözlerini tutmalarını istediler.