ÇEVRE YOLU NE ZAMAN IŞIKLANDIRILACAK ?

SAFRANBOLU’ dan başlayıp Devrek Yol Ayrımına kadar uzanan karayolunun , Yenice Şehir Geçişinin de ışıklandırılması isteniyor.

Özellikle bahar ve yaz mevsiminde aileler, sabah ve akşam saatlerinde özellikle Uzunkum Köprüsü ile Yenice Çok Programlı Lisesi arasındaki güzergahta spor yapıyor, yürüyüş yapıyor. Ailelerin en önemli isteği bu güzergahın da ışıklandırılması.

Yenice – Karabük yolu arasında çok önemli bedel ödenerek yapılan ve çok olumlu bulunan ışıklandırma çalışmasının Yenice Çevre Yolu girişinde ve çıkışında da yapılması isteniyor.

Konuyla ilgili görüş bildiren vatandaşlar, “ Devletimiz her alanda olduğu gibi ekonomik anlamda da çok güçlü bir devlettir. Yenice Çevre Yolunun girişinden itibaren çıkışına kadar yapılacak ve muhtemelen 2 km yi kapsayacak bir ışıklandırma çalışması uygun olacaktır. Bu güçlü ekonomisi olan devletimize çok bir maliyet getirmeyecektir. Bu güzergahın ışıklandırılmasıyla birlikte akşam saatlerinde daha güvenli bir şekilde yürüyüş yapabiliriz. Hükümetimizin ve Yenice’deki temsilcilerinin konuyu dikkate almalarını diliyoruz “ şeklinde görüş bildirdi.