Cevdet AKAY “BU SAATTEN SONRA HEPİMİZ BİR BÜTÜNÜZ VE TEK YUMRUĞUZ”

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 13. Dönem Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi öncesinde, aday adaylarının katıldığı demokratik yarışta cumhurbaşkanı ve milletvekili adayları da belli oldu. Yüksek Seçim Kurulu’na Karabük ilinde  sunulan CHP milletvekili adayları; 1. Sırada Cevdet Akay, 2. Sırada Abdullah Çakır, 3. Sırada ise Bayram Karadağ oldu.

Milletvekili aday listelerinin açıklanmasının hemen ardından CHP Karabük il ve ilçe başkanlıkları, kadın kolları, gençlik kolları, aday adayları ve seçilmiş milletvekili adayları, CHP Karabük İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen bir basın toplantısının ardından el ele vererek birlik-beraberlik halinde yoğun çalışmalara başladılar. CHP Karabük 1. Sıra milletvekili adayı Cevdet Akay “Bu saatten sonra hepimiz bir bütünüz ve tek yumruğuz” açıklamasıyla birlik ve beraberliğin büyüklüğünü ve sağlamlığını vurguladı.

Bu birlik ve beraberliğin en önemli hedeflerinden birinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanlığı seçiminde en üst noktaya taşımak olduğunu söyleyen Akay, ikinci hedeflerinin Karabük’te Cumhuriyet Halk Partisi’nin alabileceği en yüksek oyu almak olduğunu belirtti.

“Sıralama önemli değil. Biz bir takımız” sözleriyle birlik ve beraberliğe vurgu yapan, Karabük 2. Sıra milletvekili adayı Abdullah Çakır hedeflerinin önce Çankaya Köşkü olduğunu söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin her zaman her yerde öncü olduğunu vurgulayan 3. Sıra milletvekili adayı Bayram Karadağ, ülkemize her alanda katkıda bulunacağı sözü verdi.

Doğma büyüme Yeniceli olan 1. Sıra milletvekili adayı Cevdet Akay, seçimi kazandığında küçük esnafa ve kadın girişimcilere destek ve istihdamı artıracağına; kaliteli eğitimle ailelere ve gençlere sosyal olanaklar sağlanacağına; yol, su ve kanalizasyon hizmetlerindeki yetersizlikleri çözeceğine; çevre kirliliği sorunlarına kalıcı çözümler üretileceğine; ulaşımı kolaylaştıracağına; Karabük üniversitesinin yönetim, ARGE ve bilimsel çalışmalara destek verilerek dünya çapında bir ünversite haline getirileceğine; tam donanımlı, en gelişmiş ekipmanlara sahip devlet hastanesi açılacağına; seracılık ve iyi tarımı teşvik edeceğine; kültür sanat çalışmalarına ağırlık vereceğine; sürdürülebilir turizm, ekoturizm, doğa turizmi ve gastronomiyi destekleyeceğine; Karabüksporu yeniden ayağa kaldıracağına yönelik sözler verdi.

Çalışmalar, “Birleşe birleşe kazanacağız” sloganı ile birlik ve beraberlik duygusu ile yürütülmekte.