Çaylı’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

 YENİCE Belediye Başkanı Zeki Çaylı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çaylı mesajında, “ Bugün 102 nci açılış yıldönümünü kutlayan Türkiye Büyük Millet Meclisimizle, her zamankinden daha da güçlü olan cumhuriyetimizle, geleceğe güven içinde bakıyoruz “ dedi.

Çaylı açıklamasına şöyle devam etti:

“  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, aynı zamanda dünyada ilk ve tek Çocuk Bayramı olarak bütün insanlık için aydınlık bir gelecek çağrısıdır.
Çocuklara armağan edilmiş bu çok özel bayramda çocukların karşı karşıya bulundukları olumsuzlukların giderildiği, herhangi bir endişeye mahal bırakmayacak biçimde hayatlarını idame edebilecekleri bir dünya temenni ediyorum.

Bu güzel ve özel bayram vesilesi ile ülkemizin bağımsızlığını, kalkınmasını ve muasır medeniyetler seviyesini yakalayıp geçmesini  sağlayan Cumhuriyetimizin kurucusu ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk Başkanı Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Bu vesile ile, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyor, bütün çocukları sevgiyle kucaklıyorum” dedi.