Çaylı : ” Selin İzlerini Hemen Giderdik”

AW504645

09 TEMMUZ 2023 tarihinde Yenice ilçesi bir kez daha sel afeti yaşadı.

Deyim yerindeyse sel Yenice’nin kaderi oldu. Geçen yıl yaşanan selden 13-14 ay sonra yeni bir afet ile karşı karşıya kalındı. Sel afetinde ilçemiz belediyesine bağlı mahalleler de zarar gördü.

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı yönetimindeki Yenice Belediyesi kısa sürede selin izlerini sildi ve mahallelerdeki yaşamı normale döndürdü.

Konu ile genel bir değerlendirmede bulunan Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, ” Sel konusunda tecrübe edindik. Geçen yıl yaşanan sel sonrasında çok kapsamlı çalışmalar yaptık ve bu yıl ne kadar doğru işler yaptığımızı gördük. Önemli ölçüde sorun yaşadığımız Atatürk Mahallesi Kumtarla Mevkiinde programlamamıza rağmen bir çalışma gerçekleştirememiştik. Bizim ölçeğimize göre büyük projeydi. Çok istedik, yapamadık. Bu proje gördük ki mutlaka gerçekleştirilmeli. Bu nedenle bütün şartları zorlayarak Kumtarla Mevkiindeki büyük projeyi hayata geçireceğiz. Bu proje de hayata geçtiğinde 2 yıldır yaşadığımız ölçüde sel durumunda deyim yerindeyse küçük ölçekli zararlarla seli atlatırız. Biz, Yenice’yi biliyoruz, altyapıyı, üst yapıyı biliyoruz. Sel konusunda edindiğimiz tecrübeler var.

Şunu da yeri gelmişken söyleyeyim. İlçemizde başlayan ve Kargaz’ın yetkililerinin açıklamasına göre toplamda 5 yılda tamamlanacak bir doğalgaz çalışması var. Doğalgazdan dolayı yollarımız, alt yapılarımız tahribat görecek. Ortaya çıkacak tüm olumsuzlukları Yenice’nin her köşesini çok iyi bilen bizim ekibimiz onarır, düzeltir ve şimdiki haline getirir. Biz her konuda ekip halinde tecrübeliyiz ve bunun için yeni dönemde tekrar göreve talibiz. İnşallah, halkımızın teveccühü ile tekrar seçileceğiz. Bizim dönemimizde Yenice’nin merkez ve mahallelerinin tamamı doğalgaz yakacaktır ” dedi.