ÇAYLI, MEMURUNU DA DÜŞÜNDÜ

YENİCE Belediyesi ile kısa adı BEM-BİR-SEN olan Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası arasında 2018-2019 yıllarını kapsayacak , “ Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi “ görüşmelerinde anlaşmaya varıldı.

Belediye Başkanı Zeki Çaylı’ya, Yenice Belediye Meclisi Kasım Dönemi 1 nci toplantısında Meclis Kararı ile yetki verilmişti.

Bu gelişmelerin akabinde 08 Kasım 2017 Çarşamba günü BEM-BİR-SEN Karabük Şube Başkanı Yılmaz Çelen ve Yönetici arkadaşları Yenice Belediyesi’ne gelerek Başkan Çaylı ve Daire Müdürleri ile görüştüler.

Alınan bilgilere göre, her iki taraf arasında görüşmelerde büyük mesafe alındığı öğrenildi.

Belediye Başkanı Zeki Çaylı ile Sendika Yöneticileri ve Yenice Belediyesi’nde çalışan 27 memur bir süre önce Yenice Belediyesi Ihlamur Teras Tesislerinde  ( Seyir Terası ) yemekte biraraya gelmişlerdi. Bu yemekte Yenice Belediyesi’nde çalışan 27 memura sosyal denge tazminatı verilip – verilemeyeceği konusu da gündeme gelmişti. Başkan Çaylı da konuyu Yenice Belediye Meclisine taşıyacağı sözünü vermişti.

Yenice Belediyesi ile Yenice Belediyesi’nde çalışan ve BEM-BİR-SEN’e üye olan memurlar arasında yapılacak sözleşmede mutabakat sağlandığı dile getirildi.