BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ 

8 nci Uluslararası Yenice Kupası Dağ Bisikleti Yarışlarına ilgi büyük oldu.

Yenice’de düzenlenen yarışlarda 150 bisikletçi mücadele etti. 

Yenice Kaymakamlığı, Yenice Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı tarafından organize edilen ve üç gün süren 8. Uluslararası Yenice Kupası Dağ Bisiklet yarışları sona erdi.

Ihlamur Teras ve Yazıköy güzergâhları arasında üç gün süren yarışlara aralarında 5 Ukraynalı, 3 İranlı ve 2 Yunanistanlı olmak üzere 10 yabancı ve çeşitli illerden toplam 150 bisikletçi katıldı.

Üç gün süren ve yaklaşık 15 kategoride yapılan yarışmalarda, “Elit Kadınlar” kategorisinde ise birinciliği Iryna Popova, ikinciliği Esra Kürkçü, üçüncülüğü de Ayşe Çakıl, ’Elit Erkekler’ kategorisinde ise birinciliği Emre Yavuz, ikinciliği Dmytro Tıtarenko, üçüncülüğü de Pavlo Lukan elde ettiler.

Yenice Belediyesi Seyir Terasında yapılan ödül töreninde dereceye giren bisikletçilere para ödülü, kupa ve madalyalarını Karabük Vali Yardımcısı Barbaros Baran, Yenice Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin ve diğer protokol üyeleri verdi.

Ödül töreninde konuşma yapan Yenice Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel, “Üç gün süren organizasyonda 10 kategoride yaklaşık 150 sporcunun katılımıyla 8. Uluslararası Yenice Kupası Dağ Bisiklet yarışlarını ilçe olarak başarı ile icra etmiş vaziyetteyiz. İlçemiz açısından bu önemli bir organizasyon. Küçük bir ilçeyiz. 20 bin nüfusu olan bir ilçeyiz. Ama uluslararası olan bir organizasyona ev sahipliği yapıyoruz. Ve ormanlarıyla, eko turizmle son dönemde fazlasıyla ön plana çıkan bir ilçeyiz. Bu organizasyon ilçemizin tanıtımına katkı sağlamaktadır. Umarım bütün sporcularımız burada geçirdiği üç gün süresince keyif almıştır “ dedi.