BEÜ’nün yabancı uyruklu öğrenci kontenjanlarına rekor başvuru

Her yıl yabancı uyruklu öğrenci kontenjanını ve başvuru sayısını arttıran Bülent Ecevit Üniversitesi’ne (BEÜ)  ilgi, bu başvuru döneminde rekor sayıya ulaştı. 19 Haziran-23 Temmuz tarihleri arasında dünyanın farklı birçok ülkesinden toplam 11 bin 27 yabancı uyruklu öğrenci sisteme internet üzerinden başvurdu.

BEÜ Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Murat İnce, yaptığı açıklamada, “Yabancı uyruklu öğrencilerin başvurularını 19 Haziran tarihinden bu yana online olarak aldık. 23 Temmuz’da da başvurular sona erdi. 11 bin 27 başvuru; dünyanın dört bir yanından yabancı uyruklu öğrencinin üniversitemize olan yoğun ilgisinin bir neticesi.

25 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasındaki titiz bir değerlendirme sürecinin ardından; 701 lisans, 585 önlisans öğrencisi olmak üzere toplam bin 286 yabancı uyruklu öğrenci üniversitemizde eğitim almaya hak kazanacaktır. Eylül ayı itibariyle, yeni kayıt yaptıran uluslararası öğrencilerle birlikte, üniversitemizde 2 bin dolaylarında yabancı uyruklu öğrencinin eğitim alacağını öngörmekteyiz” dedi.