BELEDİYE BAŞKANI ZEKİ ÇAYLI : “ BAYRAMIN HUZUR VE BEREKET GETİRMESİNİ DİLİYORUM “

YENİCE Belediye Başkanı Zeki Çaylı Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Çaylı yayınladığı mesajında; “ Bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın sevinci ve heyecanını yaşıyoruz. Bu mübarek Kurban Bayramı’nın, tüm vatandaşlarımıza, İslâm dünyasına hayırlı olmasını, bereket ve huzur getirmesini, insanlığın barışına vesile olmasını temenni ediyorum.

Bir bayrama girerken geçtiğimiz günlerde yaşadığımız sel afetinin üzüntüsünü yaşıyoruz. 1991 ve 1998 yıllarında da sel afeti yaşayan ilçemiz, 26-29 Haziran 2022 tarihlerinde de yeni bir afet yaşamıştır.

İlçemizde selden etkilenen tüm vatandaşlarımızın üzüntülerini paylaşıyoruz. Devletimiz hadiselere ilk günden itibaren şefkat elini uzatmış ve yanımızda olmuştur.

Yenice Belediyesi olarak, ilçe merkezimize ve belediyemiz sınırları içindeki mahallelerde sorunların tamamı giderilmiştir. Önümüzdeki günlerde hazırlayacağımız 3-4 önemli proje ile sorun yaşadığımız yerlerdeki sıkıntıları da bundan sonrası için minimuma indireceğiz.

Bu açıklamaları yaptıktan sonra, idrak edeceğimiz Kurban Bayramının önemine istinaden 3-5 cümle etmek istiyorum.

Umutların yeşerdiği, iyiliklerin filizlendiği, dayanışmanın ve yardımlaşmanın arttığı bayram günlerini dayanışma ruhumuzu, kardeşlik hukukumuzu pekiştirecek bir fırsat olarak görmeliyiz. Bayramlar, yaşamımızı zenginleştirme ve renklendirmenin yanı sıra, insanların birbirine yakınlaşması, kaynaşması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması, birliğimizin daha da güçlenmesi için önemli birer vesiledir. Bu mübarek günlerde şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla anıyoruz.

Her zamandan daha çok birliğe ve beraberliğe, kenetlenmeye ihtiyacımızın olduğu bugünlerde, dargınlıkları, kırgınlıkları bir kenara bırakalım. Darda kalana sahip çıkalım. Mazlum ve mağdurların haklarını savunalım. Muhtaç ve yoksulu koruyalım, öksüz ve yetimleri sevindirelim. Komşumuz açken, bizler tok yatmayalım.

Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramımızın ülkemize ve dünyaya huzur ve barış getirmesi temennisiyle, Yeniceli hemşerilerimin Kurban Bayramını içtenlikle kutlar, sağlık ve mutluluk dileklerimle, selam, sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi.