ALTINÖZ : “ Yenice – Karabük Yolunun çift şerit olması talebini Başbakana ilettik “

 Geçtiğimiz Cumartesi günü yapılan 6 ncı Olağan Kongrede AK Parti Karabük İl Başkanlığına seçilen Av. İsmail Altınöz, Karabük’te yayın yapan Bölgenin Sesi Gazetesinin Sahibi Ahmet Gölbek’in, “ Her Telden “ köşesinde yer alan bir haberine göre , “ Karabük – Yenice karayolunun çift şerit olması talebini başbakana ilettik “ dedi.

Ahmet Gölbek’in her telden köşesinde yayınlanan yazı şöyle :

AK PARTİ İL BAŞKANI SAYIN İSMAİL ALTINÖZ “KARABÜK-YENİCE KARAYOLU’NUN ÇİFT ŞERİT OLMASI TALEBİNİ BAŞBAKANA İLETTİK..” DİYOR

AK Parti Karabük İl Başkanı Avukat Sayın İSMAİL ALTINÖZ, ,İl Kongresi için Karabük’e gelen Başbakan Sayın BİNALİ YILDIRIM’a,  Karabük-Yenice Karayolu’nun ÇİFT ŞERİTLİ YOL haline getirilmesi talebini ilettiklerini söyledi.

İl Başkanı Sayın İSMAİL ALTINÖZ, ,bu taleplerinin gerekçesi olarak FİLYOS LİMANI olayının süratle ilerlediğini ve bitimi ile birlikte KARABÜK-FİLYOS arasındaki trafiğin çok artacağı konusunun anlatıldığına dikkat çekti. FİLYOS LİMANI ile birlikte İSMETPAŞA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’nin de devreye girmesi ile KARABÜK-YENİCE KARAYOLU’nun bugün ki halinin çok yetersiz olacağı üzerinde durduklarına işaret eden AK Parti İl Başkanı “BU TALEBİMİZ ANLAYIŞLA KARŞILANDI..” dedi.

Başbakan Sayın BİNALİ YILDIRIM’ın, Karabük ziyaretinden çok ama çok mutlu ayrıldığını da anlatan AK Parti İl Başkanı Sayın İSMAİL ALTINÖZ,  talepler noktasında da “BİR DİZİ TALEBİMİZ ARASINDA KARABÜK-YENİCE KARAYOLU ÖNEMLİ BİR YER TUTUYORDU..” bilgilerini verdi. ,

AK Parti İktidarları döneminde Karabük’e çok büyük yatırımlar geldiğinin de altını çizen Sayın İSMAİL ALTINÖZ,  bu yatırımlar tutarının 6 milyar lira olduğunu bizzat Başbakanın açıkladığına da dikkat çekti.

BU YÖRELERİN FİLYOS LİMANINA HAZIR OLMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ. Özellikle KARABÜK-YENİCE KARAYOLU’NUN GELİŞ/GİDİŞİ AYRILMALI  dedi.