AK PARTİ YENİCE İLÇE BAŞKANI ERDAL YİRMİBEŞ : “ 3 NCÜ ETAP TOKİ’Yİ YAPACAĞIZ “

ADALET ve KALKINMA PARTİSİ Yenice İlçe Başkanı Erdal Yirmibeş, ilçemizde yayınlanan Yenice’nin Sesi Gazetesi’ne yaptığı yazılı açıklamada , “ 3 NCÜ ETAP TOKİ’Yİ YAPACAĞIZ “ dedi.

Yirmibeş’in yazılı açıklamasında şu görüşlere verdi:

“ Geçtiğimiz günlerde Toplu Konut İdaresi tarafından ilçemizde yer alan 8 adet daire için açık artırmalı satış gerçekleştirildi.

Bu süreci yakından takip ettik. 350’ye yakın vatandaşımızın 8 daire için müracaat ettiğini ve ihalede dairelerin tamamının satılması nedeni ile arkadaşlarımızla bir araya gelerek ilçemizde 500 dairelik bir toplu konut ihtiyacı olduğu ve taleplerin bu yönde güçlendiği kanaatindeyiz.

Sevgili Hemşehrilerim,

AK Parti İlçe Başkanlığı olarak önümüzdeki günlerde ilçemizde 3 ncü etap TOKİ inşaatı kazandırmak için çalışmalara başlayacağız. Tüm hemşehrilerimizin de yararlanabileceği ve almak isteyen kardeşlerimizin ev ihtiyaçlarını giderecek güzel bir çalışma ortaya koyacağımıza inanıyoruz. İlk tespitimiz 500 civarında konut ihtiyacı olduğudur. Özellikle gurbette bulunan hemşehrilerimizden de bu konuda çok ciddi talep olduğunu bizlere gelen telefonlardan da anlaşılmaktadır.

İhale ile normal fiyatının neredeyse iki katı fiyatına satılan daireler ilçemizdeki bu ihtiyacı açıkça ortaya koymuştur. Önümüzdeki günlerde Yenice’mizde uygun olan yerlerin tespiti yapılarak biran önce 3 ncü etap TOKİ konutlarını ilçemize kazandıracağız” dedi.