AJANS YENİCE SORDU VATANDAŞLARIMIZ CEVAPLADI

AJANS YENİCE SORDU , VATANDAŞLARIMIZ CEVAPLADI

” Karabük çöp toplama merkezi yeri tespit edildi.
Karabük’e 16,4 km uzaklıkta, Yenice yolu üzerinde, eski bir taş ocağı olan 100 hektarlık alana yapılacak.
Buradan Eskipazar, Karabük ve Yenice yararlanacak.”      
Bu konuda görüşleriniz ve tepkiniz nedir ??????

TALAT KARAKAŞ  = Bilgim yok bu konuyu bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Yenice’mizin ve doğamızın temiz kalmasını istiyorum. Çöp toplama merkezinin Yenice sınırları içerisinde olmasını istemiyorum.  Yenice – Karabük yol üzerinde sular ve piknik yapabilecek yerler varken çöp toplama merkezinin bu güzergâhta olması hiç doğru bulmuyorum.  Tüm vatandaşlarımızda benim gibi düşünür. Çöp toplama merkezinin bu yol güzergâhına yapılmasına kesinlikle karşıyız.

ERSİN KIRIK = Bir doğa harikası olan Yeşil Yenice’mizin çöplüğe dönmesini istemiyorum. Bu güzel doğamızın turizm açısından bozulacağını düşünüyorum. Yetkililerin bu karardan dönmesini veya başka bir yol bulmasını rica ederim.

EŞREF İNAM = Neden Karabük’ün ilçesi Yenice? Yenice ilçemiz doğa harikası. Karabük’te nefes almak isteyen Yenice kanyonuna koşuyor.  Yani tertemiz olan doğa harikası Yenice’mize koşuyor. Bu güzelim Yenice’ye çöp toplama merkezinin yapılmasını ben uygun görmüyorum. Yetkililiklere sesleniyorum, lütfen oksijen deposu Yenice’nin kirletilmesine müsaade etmeyelim.

Biz bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız. Doğa koruma dernekleriyle gerekirse yürüyüş yaparız, bu kararı protesto ederiz. Siz de Ajans Yenice olarak sonuna kadar bu işin takipçisi olun.

HÜSEYİN DURAK = Ben bir Yenice’li olarak çöp toplama merkezinin Yenice – Karabük yolu üzerine kurulmasını kesinlikle doğru bulmuyorum. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Doğa harikası ilçemizin çöplüğe dönmesini istemiyoruz.

BİLGEHAN YİRMİBEŞ=  Bir Yenice’li olarak doğa harikası Yenice’mizin sınırları içerisinde böyle bir Şeyin varlığını istemiyorum.

ZAFER ÖZGÜN= Yenice’mizin sınırları içerisinde çöp toplama merkezinin yapılmasını istemiyorum.

NAZMİ SATICI=Bu konuyla ilgili herhangi bir bilgim yok. Fakat şahsım adına duyduğumda çok üzüldüm. Ve bir Yenice’li olarak çöp toplama merkezinin yapılmasını kesinlikle istemiyorum. Nedenini sorsalar tek vereceğim cevap şudur : Doğa harikası olan, yemyeşil adıyla tanınan bilinen oksijen yuvası Yenice’miz çöplüğe dönüşmesini istemiyorum.

TUNAY SATICI=Bu konu ile ilgili hiçbir bilgim yok. Yenice için iyi bir şey olacağını düşünmüyorum. Yeşilin memleketine yakışan bir tavır değildir. Gereken yerlerin gereğini yapmasını şahsım adına isterim.

OSMAN GÖKÇE= Ben bir üniversite öğrencisi olarak bu konuyu duyunca çok üzüldüm. Yenice’nin yeşilinin, doğasının tahrip olmasını istemiyorum. Ben Ankara’da yaşıyorum. Benim yaşadığım şehirde böyle bir güzellik yok. Bir doğa harikası Yenice yemyeşil kalmalıdır. Yeşilliğiyle bilinen, oksijen yuvası bir ilçenin sınırlarına çöplük olur mu? Alınan bu karardan derhal dönülmelidir.

MERTHAN ÖZMEN=  2 senedir içinde yaşadığımız Yenice ilçesinin doğal güzelliğinin bozulması ve bunu tehdit edecek unsurların barındırılması kötü bir olaydır.  Bu eşsiz güzelliğin bozulmaması için yetkili kişilerden gerekeni yapmasını ve bizleri sevindirecek cevapları vermeleri hem bizi mutlu eder hem de ilçenin gelişimi için iyi olur.

EMİN MIHÇIOĞLU= Ben Yenice MYO Okul Başkanı Emin Mıhçıoğlu. Huzurlu ve sakin Yenice’mize dışarıdan gelecek olan atıklara karşıyız. Şahsım dahil bütün üniversiteli arkadaşlarım bu durumdan rahatsızdır ve buna hep birlikte karşıyız.

AYCAN TELLİ =  Kaç kişi istihdam edilecek ?

GÖRKEM GÖVEM =  Ya benim anlayamadığım,  bir kere olsun Yenice’ye  güzel bir şey yapılacak karar alındı yazısı okuyamayacak mıyız?

Hiç yer kalmamış mı da çöp toplama yerini bile Yenice’ye yaklaştırıyorlar. Vallahi ayıp ya..  Eskipazar yolunda bir dünya boş araziler var.  Vallahi bu Yenice  gün geçtikçe bitiyor, artık farkına varın.

 

KERİM GÜNEY  =   Doğal güzelliğiyle insanları mest eden, sırf fotoğraf çekmek için yollarda sıralanan insanları görüyorduk. Seyir halindeyken temiz havasını ciğerlerimize doldurmak için arabamızın camlarını açıyorduk.
Yenice yolundan bundan böyle burnumuzu tutarak ve arabamızın camlarını kapatarak geçeceğiz.
Yenice’ye gelen misafirlerimizi bundan böyle temiz oksijeniyle değil çöpümüzün kokusuyla karşılayacağız. Yenice bunun ancak kokusundan yararlanır.

HAYATİ GÜNGÖR  =  Nerde siyasiler,  nerde basın,  kış uykusuna mı yattınız. Doğru ya durmak yok uyumaya devam,  AKP herkesi uyuttu.

EMRE ÇAYLI  =   Yeni icraatlar yeni projeler :))) İzliyorum sadece. Herkes layık olduğu yere bir gün mutlaka gelecektir. Yenice halkı gereken yerlere gereken cevabı verir. Milletin iradesi göz ardı edilemez.

MUSTAFA AKAY = Kesinlikle yapılmamalıdır. Yenice Ormanları çöplük olarak anılmamalı ve kullanılmamalıdır.

ORHAN ALBAS  =Başka yer bulunamamış mı ? Çöp nedir ya. Yenice buna mı layık görüldü. PES DOĞRUSU….

İSLAM CEBECİK   =  Böyle projenin canı çıksın, başka yer bulamamışlar mı ? YAZIK… İş imkanları ESKİPAZAR’a, çöplük Yenice’ye. Buna seviniyorsanız ayıp ya.

AŞKIN UZUNKARA   =   AKIL TUTULMASI:YENİCE ORMANLARININ İÇİNE    ÇÖPLÜK : Son günlerde Karabük gündeminde çok konuşulan Katı Atık Bertaraf Tesisi projesinin amiyane ifade ile Karabük çöplüğünün yeri Karabük Milletvekili Sayın Mehmet Ali Şahinin basına yaptığı açıklama ile son birkaç haftadır fısıltı şeklinde söylenilenlerin doğru olduğunu gösterdi. Karabük Yenice yolu üzerindeki eski bir taş ocağına yapılacağı ifade edilen çöplüğün konumu itibari ile yeri, Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF), Avrupa da biyolojik çeşitlilik açısından en değerli ve acil olarak korunması gereken 100 sıcak orman alanı içinde tanımlanan Yenice ormanlarının içinde, Orman Genel Müdürlüğü tarafından koruma altına alınan ve Yenice eko turizmi için çok önemli olan Alberatum sahasının da bulunduğu Kavaklı bölgesinin kenarında, tanıtımı yapıldıktan sonra Türkiye’nin ve dünyanın sayılı görsel alanlarından biri olacak Subatan seyir terasının görüş alanında ve Yenice’nin doğasını gezmeye gelen insanların Yenice ırmağı vadisi boyunca yeşilliği ve tünelleriyle hayranlıkla ifade ettikleri Karabük Yenice yolu üzerindedir. Böyle bir konuma sahip bir alana ve Dünya doğal mirası listesine girmeyi hedefleyen Yenice ormanlarına çöplük yapılması tam anlamıyla akıl tutulmasıdır ve çok geç olmadan bu büyük yanlışlıktan dönülmelidir.

HULUSİ KARADAYI  =  Bir bu eksik idi.  Ben anlamam öyle icili bicili sözlerden. Derhal bir heyet oluşturulup,  işin aslı öğrenilmeli. HES denilen o iğrençliği oldu bit tiye getirenler şimdide tüm yörenin zehrini  filyos vadisine akıtacaklar. Teknik terimleri bilmem ama sakın beyinlerinden bile geçirmesinler. Yöremi bilirim şimdi siyaseten çok yöne çekilecek bu doğa ve canlı cinayeti. Tüm yöre halkını duyarlı olmaya davet ediyorum. Umarım sadece söylemdir. Değilse nasıl söyleyeceğimizi onlarda bilirler.ajans-yenice-sorduLayout 1 Layout 1

SEYHAN TOPRAK   = Duyduğumda kulaklarıma inanamadım. Böyle saçma sapan bir uygulama olabilir mi. Resmen turizm turizm diyen Yenice’nin önü kesilmek isteniyor. Siyaseti bırakalım, top yekün Yenice için bir araya gelelim. Yenice, Karabük’te üvey evlat muamelesi görüyor. Buna dur demenin zamanın geldi de geçiyor.

NECMİ ELHAN : Ben Yozgat’lıyım. Yenice’nin de damadıyıum. Böyle güzel , harika bir yer maalesef baltalanmak isteniyor. Dur demek, gerekirse dozerlerin önüne yatmak ve bu saçma düşünceye toplumsal tepki vermek gerekir.  Buna Yenice halkı birlik beraberlik içinde dur demelidir.

ADEM ÇENESİZ  : Yenice’den bence siyasi intikam alınıyor. Önce haksız yere AK Parti İlçe Teşkilatını görevden aldılar. Belediye Başkanını bitirmek için çalışıyorlar. Bu karışıklıkta çöp işini Yenice’ye kaydırdılar.  30 projeden bahseden arkadaşlar ne diyecek merak ediyoruz. İlk projeleri çöp işi. Artık koku çeke çeke Karabük’e gelip gideriz. Bence biz ZONGULDAĞA bağlanalım, bunlardan kurtulalım.