AHMET GÖLBEK’İN KALEMİNDEN YENİCE SEYİR ( IHLAMUR ) TERASI

GEÇTİĞİMİZ PAZAR GÜNÜ,YENİCE “IHLAMUR SEYİR TERASINA GİTTİK..” VE SAYIN ZEKİ ÇAYLI KARABÜK ÖZELİNDE OLMAYAN BİR GÜZELLİK ..
Geçtiğimiz Pazar günü YENİCE Belediyesi tarafından yaptırılan IHLAMUR SEYİR TERASI’NA gittik, Yenice Belediye Başkanı Sayın ZEKİ ÇAYLI çok ama çok mükemmel bir TESİS YAPIMINA imzasını atmış.
YENİCE İMKANLARI İLE BÖYLE BİR TESİS YAPILMASI gerçekten göz kamaştırıcı ve iddialı biçimde söylüyoruz “KARABÜK ÖZELİNDE BU KADAR MÜKEMMEL BİR DİNLENME TESİSİ YOK..”, öylesine etkileyici bir tesis anlayacağınız.
PAZAR GÜNÜ OLDUĞU İÇİN Mİ BİLMİYORUZ..
Yüzlerce insan, IHLAMUR SEYİR TERASINA gelmişler, kimileri yemek yiyor, kimileri çay için sohbet ediyor ve Yenice ve çevresi, adeta, ayağınızın altında, müthiş bir görsel güzelliğin doyumsuzluğu ile dinleniyorsunuz.
YENİCE Belediye Başkanı Sayın ZEKİ ÇAYLI, ortaya gerçekten mükemmel bir eser çıkartmış, ÇIRA PAZARI’DA Sayın ZEKİ ÇAYLI tarafından ortaya çıkartılan bir güzellik, ancak, IHLAMUR SEYİR TERASI bambaşka bir zarafette , güzellikte.
KARABÜKLÜLERE BİR ÇAĞRIMIZ VAR..
Eğer, burayı henüz görmediyseniz, mutlaka ama mutlaka görün..
Şahsen biz geç gittiğimiz için üzüldük doğrusu ve KARABÜK’TE TEK bu Teras.
Karabük Özelinde böyle güzel bir Tesis, başka İlçemizde yok doğrusu..

 

YENİCE “IHLAMUR SEYİR TERASI..” İLE ŞEKER KANYON ARASINDA 5 KİLOMETRELİK YOL, ÇIRA PAZARINDAN TELEFERİK DÜŞÜNCESİ,GÜZELLİK
Geçtiğimiz Pazar günü YENİCE IHLAMUR SEYİR TERASINA gittik ve Yenice Belediye Başkanı Sayın ZEKİ ÇAYLI, Yenice Belediye imkanları ile böyle mükemmel bir Tesisi nasıl ortaya çıkarttı hayret etmedik desek yeridir.
KARABÜK İLÇELERİNDE BÖYLE BİR GÜZEL TESİS YOK.
IHLAMUR SEYİR TERASINDA Sayın AYCAN TELLİ ile karşılaştık, Sayın AYCAN TELLİ “AK PARTİ’NİN YENİCE KURUCULARINDAN VE UZUN SÜRE İLÇE BAŞKANLIĞI,İL YÖNETİCİLİĞİ GÖREVİNDE BULUNMUŞ BİR KARDEŞİMİZ..”
Sağ olsun bizimle çok ilgilendi..
YENİCE IHLAMUR SEYİR TERASI ile ŞEKER KANYON arasında 5 kilometrelik bir ORMAN YOLU açılmış , iki tesis arasında YÜRÜYÜŞ YOLU yapılmış ve şimdi de IHLAMUR SEYİR TERASIN hemen alt kısmında kalan ÇIRA PAZARI Tesislerinden TELEFERİK yapımı düşünülüyormuş.
YENİCE Belediye Başkanı Sayın ZEKİ ÇAYLI gerçekten çok mükemmel eserler çıkartmış ortaya, şimdi IHLAMUR SEYİR TESİSİ’NE 14 GECELEME Tesisi yapılmış, yeni GECELEME/KONAKLAMA Tesisleri yapılıyormuş..
Baktık Safranbolu eski Belediye Başkanı ve DYP Eski Milletvekili Sayın MUSTAFA EREN’DE gelmişti ve IHLAMUR SEYİR TERASINI geziyordu Sayın MUSTAFA EREN.
Yenice çok/çok güzel bir tesis kazanmış, TAVSİYE EDERİZ doğrusu.