1.300.000 TL BEDELLİ PROJENİN ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

1.300.000 TL BEDELLİ PROJENİN ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

YENİCE BELEDİYESİ – BAKKA İŞBİRLİĞİ İLE YÜRÜTÜLECEK PROJE,

IHLAMUR TERASIN TAMAMEN TAMAMLANMASINA VESİLE OLACAK….

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ve çalışma arkadaşlarının en büyük projelerinden birisi olan ve toplumun her kesiminin takdirini kazanan Yenice Belediyesi Ihlamur Teras ( Seyir Terası) Restaurant ve Bungalov Evler Projesi, kısa adı BAKKA olan Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ile ortaklaşa yürütülecek 1 milyon 300 bin lira bedelli yatırımla tamamen bitirilecek.

Yenice Belediyesi, bir önceki yıl içinde BAKKA’nın hibe desteğinden faydalanmış ve 14 adet bungalov ev, konferans salonunun iç dizaynının teşrifatı, yangın sistemi, güvenlik ağı, elektrik altyapısı, ses sistemi, internet ve TV sistemini başarı ile bitirerek hizmete sunmuştu.

Belediye,  Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının 2018 yılı proje teklif çağrısına yeni bir proje sunmuş ve 1 milyon bedelli hibe projesi,  örnek proje olarak kabul görmüştü.

Bir önceki yıl yürütülen ve başarı ile bitirilen proje, çalışmaları kontrol ve takip eden BAKKA yetkililerinden takdir ve övgüler almıştı.

Yeni sunulan ve kabul gören, 31 Aralık 2019 ‘da tamamlanması gereken ve içinde 2 cep müze olmak üzere 7 bungalov ev, hediyelik eşya satış dükkânı, organik ürün pazarı tezgâhları, kamelya ve oturma bankları, çevre düzenlemesi ve tanıtım materyalleri ile projede eksiklik görülen bölümler olan projenin imzalarının atılmasının ardından startı da verildi.

İlçemiz Belediyesi’nden alınan bilgilere göre, proje hemen başlatılarak süresinde tamamlanacak. Toplam 1 milyon 300 bin lira bedelli projeye BAKKA 1 milyon lira hibe verirken belediye de 300 bin lira projeye ek finansman desteği sağlayacak.