Yenice’nin Halk Bankası ısrarı sürüyor

Yenice’nin Halk Bankası ısrarı sürüyor

YENİCE Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ramazan Özden, gazetemize yaptığı yazılı açıklamada; “ Halk Bankası’nın açılması yönündeki ısrarımızı sürdürüyoruz “ dedi.

Özden yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi; “Yenice’nin ihtiyacı olan esnaf dostu Halk Bankası Şubesi’nin Yenice’ye açılması Yenice’ye güç katacaktır.

Yenice’nin esnafı, şoförü ve halkı umut kapısı olan Halk Bankası Şubesi’nin Yenice’ye açılması için imza toplama kampanyası başlatmıştı. 1250 imza toplanmış ve içinde Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin beyin de imzası bulunmakta olup ‘Bende imzalıyorum, banka şubesinin açılması için gereken talimat verilecek’ demişti.

Gelen ilgililer, Yenice Merkezinde dedikleri eski İş Bankası yerine karar verdiler. Kirası dahi anlaşıldı. Araya seçim girdi, Halk Bankası Genel Müdürü değişti. Şimdi yeniden konuyu gündeme taşıyoruz.

Hükümetimizin daha önceki almış olduğu kararlar, yaptığı açıklamalar Yenice esnafımıza umut kapısı olmuştur. AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Ali Şahin’in Yenice’mize açılacak Halk Bankası Şubesi için desteklerini bekliyoruz “ dedi.