YENİCE KUPASI DAĞ BİSİKLET YARIŞLARI 6-7 AĞUSTOSTA YAPILACAK

6. YENİCE KUPASI DAĞ BİSİKLET YARIŞLARI 6-7 AĞUSTOSTA YAPILACAKYenice Belediyesi’nin sponsorluğunda organize edilecek olan 6. Yenice Kupası Uluslararası Dağ Bisiklet Yarışları , 06-07 Ağustos 2016 Cumartesi ve Pazar tarihlerinde Şehir Merkezi ile Seyir Terası ve Köy Kent Porojesi’nin devam ettiği Yazıköy’de yapılacak.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Yarış Takviminde yer alan dağ bisiklet yarışları bu yılda uluslararası yarışlar kategorisinde yer alıyor.

Yenice Belediyesi’nin bundan önceki yıllarda yapılan 5 yarışa olduğu gibi 2016 yılında yapılacak Dağ Bisiklet Yarışlarına da ana sponsor olacağını söyleyen Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, 06- 07 Ağustos 2016 Pazar günü yapılacak yarışlar için, doğa turizminin olmazsa olmazlarından olan doğa sporlarının en  önemli branşı olan dağ bisiklet yarışlarına halkımızın ilgisini artırmak, ilçe tanıtımına katkı sağlamak  için bu organizasyonu üstlendiklerini dile getirdi.Çaylı, Uluslararası düzeyde olacak yarışlarda çok sayıda yabancı uyruklu yarışmacıyı da Yenice’de konuk etmekten mutluluk duyacaklarını ifade etti.