YENİCE DEMOKRASİ SINAVINDA GÖZ DOLDURDU

YENİCE İlçesi, bir çok ilçede, belde de gerçekleştirilemeyeni gerçekleştirdi, demokrasi sınavından başarı ile geçti ve göz doldurdu.

15 Temmuz 2016 günü FETÖ Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen ve hiç kimsenin onaylamayacağı acı olaylara neden olan darbe girişimini gerçekleştirenleri kınamak, şehit düşenleri anmak için sokağa inen Yenice halkı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ve İlçe Kaymakamlığının koordinasyonunda düzenlenen programlara top yekün katılarak demokrasi dersi verdi.YENİCE DEMOKRASİ SINAVINDA GÖZ DOLDURDU

Yenice’de, darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbeti, 27 nci gecede edilen dualar ve hazırlanan slayt gösterisi ile son buldu.

İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Murat ve Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ile birlikte Yenice Protokolü ve halkın katılımıyla son bulan demokrasi nöbetinin son gecesinde 2000’e yakın vatandaş buluştu. Ellerinde Türk Bayrakları ve Yenice Belediyesi’nin dağıttığı Türk Bayrağı baskılı balonlar ile Hükümet Meydanında yerini alan halk, coşkusunu baştan sona yitirmedi. Öğrencilerin okuduğu şiirlere ve ilahilere eşlik eden halk, uzun süre de başta İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Murat ve Belediye Başkanı Zeki Çaylı olmak üzere 27 gün süren organizasyonlarda katkıları olanları alkışladı. Vatandaşlar, her akşam ikram edilen yemekler için de esnaf, işadamı , dernek ve resmi kurumlara teşekkür ettiler.

Hiçbir gücün milletin kararının üstünde olmadığını, seçimle gelen iktidarların yine seçimle gitmesinin demokrasi anlayışımızın temelini oluşturduğunu bir kez daha kuvvetle vurgulayan Yenice halkı demokrasi meydanında,  “ Askerimizin polisimize, polisimizin askerimize namlu doğrulttuğu, kendi uçaklarımızın demokrasimizin ve devletimizin kalesi olan Meclisimizi bombaladığı, sokaktaki vatandaşlarımızın üzerine mermiler yağdırıldığı ve yüzlerce can kaybının yaşandığı bu alçakça girişim, Türk tarihine başka bir kara leke olarak geçecektir “ diye haykırdı.