YENİCE BELGESELİ GÖZ DOLDURDU

yenice-belgeseli-goz-doldurduYenice Belediyesi tarafından, Sırt Çantam Gezi Dergisi ve trekking.com sitesinin Genel Yayın Yönetmeni İz tv programcısı, doğa fotoğrafçısı  İsmail Şahinbaş’a hazırlattırılan ’Bir Ormana En Çok Hangi Renk Yakışır’’ adlı belgesel film çalışması tamamlandı ve 22 Aralık 2016 tarihinde Karabük’te yapılan Karabük Tabiat Turizmi Çalıştayında ilk defa gösterime sunuldu.

Karabük’te gerçekleştirilen çalıştayda Yenice İlçesi, Beyaz Yenicedir,Yeşil Yenicedir, Mavi Yenicedir ve Kırmızı Yenicedir adlı dört tema üzerine kurulu film ile göz doldurdu. 20 dakikalık filmi izleyen Karabük Valisi Mehmet Aktaş,  filmin tüm Karabük’teki okullarda gösterilmesi talimatını verdi.

Yenice’nin orman ve doğal güzelliklerini zirveye taşıyan film,  aynı zamanda Digiturk belgesel kanalı İz  tv’de de gösterilmeye başlandı.

İsmail Şahinbaş ve arkadaşları tarafından sürdürülen tanıtım ile ilgili diğer proje çalışmalarının, 2017 yılının ilk aylarından itibaren beğeniye sunulacağı ve Türkiye’de ve Dünyada çok ses getireceği dile getirildi.

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın büyük önem verdiği ve bizzat yakından takip ettiği  Seyir Terası ve Köykent Projesi ile bu tanıtım projesi Yenice doğa turizmi için büyük kazanım olacak.