Yenice Belediyesi  her zaman çalışanının yanında

Yenice Belediyesi  her zaman çalışanının yanında

TOPLU İŞ SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ ANLAŞMA İLE SONUÇLANDI

YENİCE Belediyesi’nde çalışan 76 işçiyi yakından ilgilendiren toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı.

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın da katıldığı görüşmelerde, Yenice Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Hasan Bağbaşı, Genel İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Enis Dizdaroğlu, İşçi Temsilcileri Doğan Karaaslan, Sadık Ünal ile belediye personelleri Mücahit Toprak, Nurdoğan Ören ve Servet Kayaoğlu bulundular.

2 yıl olarak imzalanan sözleşmenin 1 nci ve 2 nci yılında işçilere devletin açıklayacağı enflasyon oranında artış yapılacak. Sosyal yardımlarda açıklanacak enflasyon oranında artacak.

İlk defa toplu sözleşme imzalayan 44 işçinin taban aylığı yapılan zam ile taban net 2.900,00 TL ‘ye yükselecek. İşçilere belediye yönetimi dilediği zaman performans artışı yapabilecek.

2 yıllık anlaşmanın ardından Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı , “ Gönlümüz arzu eder ki çok daha yüksek artışlar yapalım. Fakat durumlar ortada. Paylarımız istenilen düzeyde gelmiyor. Personel maaşını ilk öncelik olarak görüyoruz. Bizim dönemimizde her personelimiz ayın 15’i geldiğinde kartını taksın maaşını alsın. Bugüne kadar bu konuda hiç mahcup olmadık. Görev süremizin sonuna kadar önce personel maaşı diyerek çalışmalarımızı programlayacağız. İşçi kardeşlerime, sendikamıza ve belediyemize yapılan anlaşma hayırlı uğurlu olsun “ dedi.

Genel İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Enis Dizdaroğlu da, “ Başta Belediye Başkanımız Zeki Çaylı olmak üzere belediye yönetimine teşekkür ediyorum. Yapılan anlaşma iki tarafın da yüksek anlayışı ile kısa sürede tamamlanmıştır. Hayırlara vesile olsun “ dedi.