Yenice Belediyesi bir kez daha övgü aldı

Mükemmel bir organizasyon ile yapılan 6. Yenice Kupası Uluslararası Dağ Bisiklet Yarışlarına 124 bisikletçi katıldı.

ANA SPONSORLUĞUNU Yenice Belediyesi’nin yaptığı, Yenice Kaymakamlığı, Yenice Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı tarafından organize edilen ve üç gün süren Maraton Türkiye Şampiyonası ve 6. Yenice Kupası Uluslararası Dağ Bisiklet Yarışlarına 124 sporcu katıldı.

5-6-7 Ağustos Cuma-Cumartesi ve Pazar günleri yapılan yarışmaların ilk gününde Maraton Türkiye Şampiyonası yapıldı. Şehir Merkezinden başlayıp  Şeker Kanyonu-Yazıköy-İncebacaklar, Aslandibi , Yazıköy ve Seyir Terası güzergahları arasında yapılan Maraton Türkiye Şampiyonası kategorisinde birinciliği Abdulkadir Kelleci (Brisaspor), ikinciliği Mustafa Köklü (Brisaspor), üçüncülüğü ise Emre Yavuz( Ferdi – İstanbul) , Elit Bayanlarda ise kategorisinde birinciliği Semra Yetiş (Karamanspor), ikinciliği Esra Kökçü (Dolmabahçe Üniversitesi) üçüncülüğü Cansu Türkmenoğlu (Brisaspor) elde ettiler. Yenice Belediyesi bir kez daha övgü aldı 2

Cumartesi günü  şehir merkezinde yapılan sondan kaçma yarışında birinciliği Mustafa Köklü, ikinciliği Ağıt Salman üçüncülüğü ise Yunus Emre Yılmaz kazandı.

7 Ağustos 2016 Pazar günü Yenice Belediyesi Seyir Terası Köykent Sosyal Tesislerinde yapılan ve 4 bin 800 metrelik parkurda düzenlenen yarışmaya, 10  kategoride yerli ve yabancı 124 sporcu katıldı.

Yapılan yarışmalar sonunda; Elite Men’de  Abdulkadir Kelleci  , Elite Women’de  Esra Kökçü, Master 30+ Gökhan Uzuntasur, Master 40+ Nevzat Kıral, Master 50+ Mehmet Bozdemir, U15 Samet Bulut, U17 Halil İbrahim Doğan, Yıldız Bayanda Kezban Koyun, Genç Erkeklerde Zeki Kaygısız ve Genç Bayanlarda Damlanur Bayrak birinciliği elde etti. Seyir Terasında yapılan ödül töreninde ilk üçe dereceye giren  bisikletçilere kupa,  para ödülü ve madalyalarını Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Karabük Valisi Mehmet Aktaş, Yenice Kaymakamı Oğuz Cem Murat,  Belediye Başkanı Zeki Çaylı ve diğer protokol üyeleri  verdi.