YENÇEV ÜYE SAYISINI ARTIRIYOR

ORMANLARIMIZDA çöplük yapılacağı haberi üzerine kurulan ve bunu engelledikten sonra HES olayıyla karşı karşıya kalan YENİCE PLATFORMU bir süre önce  YENÇEV ( Yenice Çevre ve Doğayı Koruma, Turizmi Geliştirme  Derneği) adıyla dernekleşti. YENÇEV, seçim dönemi boyunca çalışmalarını yavaşlattı. Ardından ramazan ayının gelmesiyle de faaliyetlerini minimum düzeye indirdi.

YENÇEV son günlerde ise çalışmalarına hız vererek üye kayıtlarına başladı. Her geçen gün üye sayısını artıran YENÇEV’e katkılar da sürüyor. Karabük’ten Kamil Karakulluk, Zeki Çavuş, Gökhun Yirmibeş, Safranbolu’dan Mustafa Odabaş, Mehmet Kanca, Antalya’dan Ayhan Arat, İstanbul’dan Av. Aybars Karakırık, Hasan Karakırık, Yenice’den Hakan Bender, Nihat Yirmibeş, Musa Balcık, Ali Tellioğlu, Yalçın Beşevli,  Sabri Karadöngel, Av. Sabri Akay, Salim Beşevli hafta içinde katkıda bulundular. Hakan Bender, Nihat Yirmibeş, Yalçın Beşevli, Salim Beşevli,  Ali Tellioğlu, Sabri Karadöngel, Oktay Karadayı, Orhan Gökçe üyelik işlemlerini gerçekleştirdiler. YENÇEV’in hafta içinde esnafı dolaşarak üye kaydı yapacağı öğrenildi.

Öte yandan, Şeker Kanyonu’ndaki HES’e karşı verilen mücadelenin  yargı safhasında da olumlu gelişmeler olduğu gözleniyor.