Umutla yürüyoruz yeni yıla

Aynur’un Kaleminden….

Aynur Hazar

Umutla yürüyoruz yeni yıla

 

Merhaba Türkiye, Merhaba Karabük – Yenice. Mevsim iyiden iyiye kışa döndü.

Paylaşım sayfalarında, kitap, kahve ve battaniye üçlüsünü sıkça görmeye başladık. Serin günlerde yağan yağmur, soğuk gecelerde yağan kar, sıcak evinde oturana keyif, soğuk evlerde ya da sokaklarda olanlara büyük eziyet. Yılın en soğuk ve en zor günlerinde, her şeye rağmen kalbimize dokunan tatlı bir telaş var bu ayın sonunda. Yeni bir yıl… Onca acı ve hüzünle doldurduğumuz 2015’in ardından, umutla yürüyoruz yeni yıla. Dilerim ki elimizde olan tüm imkânları iyiliğe güzelliğe seferber ederek; üretmenin ve dayanışmanın keyfini dostlarla paylaşarak yürüyeceğiz gelen yılda da.

 

Durdurmaya gücümüzün yetmediği savaşlar, yıkımlar, ölümler, zulümler devam ederken, tek başıma ne yapabilirim ki şeklinde düşünmek yerine, inatla güzellikleri çoğaltmaya çalışarak direneceğiz zalimlerin zulmüne.

 

Savaşların yıktığını önce gönüllerde yaparak. Açla ekmeğimizi, düşkünle evimizi, yolunu kaybedenlerle aklımızı paylaşarak. Hepimiz, iyilikler dileyerek gireriz yeni yıla. Bu sene iyiliğin yanı sıra dostluk da dileyelim, bütün dünya adına. Bireysel dileklerimizi kendimizden başlayarak çoğaltalım ki elele tutuşmuş çocuklar misali sarsın dünyanın etrafını. Çok mu uzak geldi? Çok mu gülünç geldi? Peki ya imkânsız mı sizce?

 

İnandığınız ve inanarak yaptığınız hiçbir eylem gerçek dışı ya da uzak bir hayal değildir. Yüreğinizden daha kuvvetli bir silahın olduğunu düşünmeyin bile. Sevgi ve inanmak, her dinin her kültürün her inancın temelidir. Ben 31 Aralık’a ulaşırken, bir deniz kıyısında cansız bedenini bulmak yerine, ülkesinde koşan çocuklar görmeyi diliyorum. Başka memleketlerin insafına sığınmak yerine, insanların yurtlarında huzur içinde yaşamasını, bombaların patlamamasını, tüm yurdumun gece huzur içinde basını yastığa koymasını diliyorum.

 

Ne uzak ne de imkânsız. Kaç kişi inanırsa o kadar gerçek olacak bir dilek bu. Ben bu sene, her sene olduğu gibi, huzur istiyorum toprağımın her karışında. Hep birlikte, elele tutuşan çocuklar gibi, neşe içinde…

Şu an yalnızca satırlarda buluşabildiğimiz güzel dostlarıma, tüm dileklerinin kabul olacağı bir sene olmasını diliyorum yürekten.

Aynurca - Köşe yazısı

Sevgiyle, aşkla ve yaşama inancıyla kalın daima…