Şeker Kanyonu Bizim Can Damarımız

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı , Yeşil Gazeteden Rıfat Doğan’a yaptığı açıklamada ”Şeker Kanyonu bizim bölgenin can damarı, kalbi. Yenice ormanları , dünya ormancılık teşkilatı tarafından korunması gereken 100 bölgenin içine alınmış.

Türkiye’de ilk 9 bölgenin içinde. Yani dünyada ilk 100’e, Türkiye’de ilk 9’a giren bir yer ve buna bağlı olarak da bakir doğa harikası olan Yenice’de doğal güzelliklerin turizme açılması adına Yenice Belediyesi olarak 5,5 milyona, 70 bin metrekarelik bir alana restoran, kafeterya, sosyal donatı alanları ve 30 tane bungalov tipi ev yapmak kaydıyla seyir terası noktasında turizmin Şeker Kanyonu ile entegrasyonunu sağlayıp aynı zamanda yürüyüş yollarıyla bağlantısını kurup turizm adına Yenice’nin ayağa kalkması, hareketlenmesi noktasında bir çalışmamız sürüyor.

Yenice’nin geleceğini turizmde doğa turizminde görüyoruz. Yenice dediğim bu projeyle ekonomik olarak kalkınacaksa, Yeniceliler iş ekmek elde edecekse turizmden elde edeceğini düşünenlerdenim.” şeklinde konuştu.

Başkan Çaylı’nın demeci Sözcü Gazetesi’nde de yayınlandı.