Saylar : “Hedefimiz otomobil fabrikası kazanmak”

AK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANI TİMURÇİN SAYLAR “GENEL BAŞKANIMIZ, BAŞBAKANIMIZ AHMET DAVUTOĞLU İNŞALLAH KARABÜK’ÜMÜZE MÜJDELER İLE GELİYOR” DEDİ. (YASİN ERDEM/KARABÜK-İHA)

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar,   gazetecilere yaptığı açıklamada, yatırım ve diğer çalışmalar hakkında da bilgiler vererek,

OSB’de şuan 8 tane fabrikanın temeli atılıyor. OSB’deki fabrikaların taahhüt alınarak arazi tahsisi yapıldı ve çalışmalar yapılıyor. Bunları hiç görmüyoruz. Şuanda OSB’de 8 fabrika kuruluyor ve önümüzdeki yılda 8 tane daha kurulacak. Karabük’te 25-30 senede 20’ye yakın fabrika kurulurken, şimdi iki senede 16 fabrika kuruluyor. Çevre illerde göre Karabük’teki yatırımlar ve ekonomi birçok ile göre çok çok iyi. Hizmet bazlı çalışmaları kamuoyuna yansıtmamız lazım. Toplumun şahsılar arasındaki konuşmaları değil de, Karabük ve ülke ekonomisine katkı verecek konularla ilgilenmekte fayda var” ifadesinde bulundu.

“Hedefimiz otomobil fabrikası kazanmak”

Saylar, İsmetpaşa bölgesine yapılması planlanan İhtisas OSB alanı ile ilgili olarak çalışmaların devam ettiğini de kaydederek,

“ Bu bölge ile ilgili olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından beklenen yazı da gitti. Buranın ilk etabını makine imalat sanayi olarak düşünüyoruz. Bu anlamda ihtisas OSB olduğu için içini dolduracağız zaman içinde. İsmetpaşa bölgesindeki arazilerin tahsisi verildiği gün parselasyonu yapıldığı gün, tahsislerin hepsi biter ve talepleri gelir.

Bununla ilgili arayanlar var. Burayla ilgili düşüncemiz buraya bir otomobil fabrikası, başarırsak Karabük’ün şekli ve ekonomisinin değişeceğini düşünüyoruz “ dedi.