Özcan, seyir terası ve köykent projesini çok beğendi

12358268_10153745150654334_17633541_n

 

 

 

 

 

 

KARABÜK Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’yı ziyaret etti.
Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Karabük TSO Başkanı Tuncay Özcan’a Yenice Belediyesi tarafından yapımı devam eden köykent ve seyir terası inşaat çalışmalarını gezdirerek çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Başkan Çaylı, Avrupa’nın ‘100 Orman Sıcak Noktası’ndan biri olan Yenice’nin turizm kenti olma adına önemli projeleri hayata geçirmek adına çalışmalar yaptıklarını söyledi.
TSO BaşkanıTuncay Özcan ise, Karabük’ün turizm alanında her geçen gün payını arttırma adına çalışmalar yaptığını belirterek, “ Yenice ilçemiz orman bakımından sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın 100 sıcak noktasından bir tanesi. Adeta bir orman denizini içinde barındıran Yenicemiz, Belediye Başkanımız Zeki Çaylı’nın gayretli çalışmaları ile turizm kenti olma adına önemli bir yol aldığını gördük. Geçtiğimiz yıl çalışmalarına başlanılan ve 5 milyon liraya mal olacak olan köy kent ve seyir terası bu şirin ilçemize adeta yeni bir heyecan katacak. Projeyi çok beğendiğimi ifade etmek istiyorum. Bir tarafta tarihi konakları ile Safranbolu, diğer tarafta Hadriana Polis antik kenti Eskipazar, kaya mezarları ile Ovacık, göletleri ile Eflani, Anıt ve biyolojik çeşitliği ile orman denizini barındıran Yenice ilçemizi bir bütün olarak düşündüğümüzde gelecek yıllarda turizmin en cazip ili olacağımızı umut ediyoruz. Bizler de Karabük Ticaret ve Sanayi Odası olarak elimizden geldiğince katkı ve tanıtım sağlamaya gayret edeceğiz. Yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı Yenice Belediye Başkanımız Zeki Çaylı ve ekibini de tebrik ediyoruz” dedi.
Çaylı ve Özcan daha sonra yapımı devam eden ve sona yaklaşan Seyir terasında incelemelerde bulundu.