KARDEMİR KAPILARINI YERELE AÇIYOR!

kardemir-kapilarini-yerele-aciyorKardemir AŞ’de 30 Ocak 2015 tarihinde Genel Müdürlük görevine başlayan Mesut Uğur Yılmaz’ın aradan geçen yaklaşık 1.5 yıllık sürede gerek ticari, gerekse sosyal ve kültürel alanda attığı adım ve uygulamalar hem iş piyasalarında hem de kamuoyunda takdirle karşılanmaya başladı.

YEREL FİRMALARIN KAPISI İLK DEFA ÇALINDI

Daha önceki dönemlerde Kardemir’le bir türlü ticaret yapamamaktan yakınan, çeşitli ihale ve fiyat tekliflerinde dikkate bile alınmayan Karabük’ün yerel firmaları son dönemde aldıkları davetlerle ulusal ve uluslararası düzeydeki firmalarla rekabet edebilir noktaya geldi.

Kardemir’de daha önceki dönemlerde, sırasıyla Fransız, İngiliz ve son olarak Gaziantep merkezli firmaların üstlendiği yemek hizmeti alımı işinde bu defa Karabük’te şartları taşıyan yerel firmalar da davet edildi.  Fiyat teklifine Karabük’ten sadece bir firma katılırken 1’i yerel 7’si de ulusal düzeyde olmak üzere 8 firma yarıştı.

DEMOKRASİ NÖBETLERİ VE ZAFER YÜRÜYÜŞLERİ

Öte yandan Kardemir Genel Müdürü Uğur Yılmaz’ın göreve geldiğinden buyana daha önceki dönemlerin aksine Karabük’teki sosyal ve kültürel birçok etkinliğe bizzat katılması, işçileri organize ederek yanında yer alması da kamuoyunda takdirle karşılanıyor. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kent meydanındaki demokrasi nöbetlerinde çalışanlarıyla birlikte yer alan Yılmaz, 30 Ağustos günü gerçekleştirilen Şehitlere Saygı Yürüyüşü ve Mehmetçikle El Ele mitingine de her kademeden 500 dolayındaki çalışanı ile katılarak halktan tam puan aldı.