HURŞİT DEDEOĞLU : BÖLGEMİZİN SESİ OLMAK İSTİYORUM

HURŞİT DEDOĞLU : hurşit dedeoğluBÖLGEMİZİN SESİ OLMAK İSTİYORUM

İlçemizin müzik alanında yetiştirdiği değerlerden biri olan Hurşit Dedeoğlu Karabük BRTV televizyonunda hazırlayıp sunduğu “Bir Şiir Bir Türkü “ programı ile yoğun ilgi görüyor.

 

Her geçen gün izleyici kitlesini büyüten Hurşit Dedeoğlu gazetemize şu açıklamalarda bulundu: “1996 yılından beri profesyonel olarak Türk Halk müziği ile ilgili çalışmalar yapmaktayım. Sekiz aydır da uydudan yayın yapan Karabük BRTV televizyonunda, ‘Bir Şiir Bir Türkü’ programını hazırlayıp sunuyorum. Amacım, Türk Halk Müziği ezgilerini günümüz kuşağının benimsemesini ve sevmesini sağlamaktır.

Özellikle bölgemizde yaşayan yetenekli arkadaşları yapmış olduğum programda izleyici ile buluşturarak müzik camiasına kazandırmak ve aynı zamanda başta Yenice’mizin ve bölgemizin turizm potansiyelini yurt içindeki ve yurt dışındaki izleyicilerimize duyurmak amaçlarım arasındadır.

Takdir edersiniz ki sanatçılar yaşadıkları bölgenin sesidir, bölgeden kastım memleketim Yenice’nin dışında, ilimiz Karabük, Zonguldak, Bartın kısaca Batı Karadeniz bölgesi.

Ben de BRTV televizyonunun bana vermiş oldu imkân ve destek ile bölgemizin sesi olmaya çalışıyorum.   Ancak hazırlayıp sunduğum programın uzun soluklu olabilmesi için başta Yenice olmak üzere Karabük ‘teki mülki ve yerel idarelerin, iş adamlarımızın ve esnaflarımızın moral ve sponsorluk desteğine ihtiyacımız var. Bize verilecek bu destek sadece bize değil Karabük’ümüzün dünyaya açılan penceresi ve sesi olan BRTV televizyonumuzun yayın hayatına devam edebilmesi içinde önemlidir.

Bu vesile ile şimdiye kadar programımıza sponsor olarak destek veren firmalarımıza teşekkür ediyor, işlerinde bol kazançlar diliyorum “