HİZMETTE SINIR YOK

hizmette-sinir-yok-2

3 yılda 17 bin ton asfalt döküldü

YENİCE Belediye Başkanı Zeki Çaylı, 2 nci hizmet dönemini de dolu dolu geçiriyor.

30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde Yenice halkının % 57 lik tercihi ile en yakın rakibine 1.341 oy fark atarak, 2 nci defa Yenice Belediye Başkanlığına seçilen Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı çalışma arkadaşlarıyla birlikte, 2014-2015 ve 2016 yılları asfaltlama döneminde 17 bin ton asfalt döktü.

Yenice Belediyesi Yetkililerinden alınan bilgilere göre, 2014 ve 2015 yıllarının asfaltlama dönemlerinde merkez ve mahallelerin yol düzenleme çalışmaları ile  okul bahçelerinin asfaltlaması çalışmaları için 10 bin ton asfalt döküldü. 3 büyük köyün bağlantı yolu da olan Çırapazarı yolu başta olmak üzere, Merkez, Yirmibeşler, İsmetpaşa, Özal, Fatih, Kalaycılar, Atatürk ve Menderes Mahallelerinde yapılan yol düzenleme çalışmalarıyla önemli eksiklikler giderildi. Ayrıca, Atatürk Mahallesi Yenidoğan Kooperatifi Bahçesi ile Ülkü, Özal İlköğretim ve Yenice Çok Programlı Lisesi okul bahçelerinde de asfaltlama çalışması gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz günlerde başlatılan 2016 yılı asfalt programı dahilinde de Merkez Mahalle,Yirmibeşler Mahallesi, Menderes Mahallesi, Kalaycılar Mahallesi ve Karakırıklar Mahallesinde asfalt çalışması yapıldı. Asfalt çalışmaları kapsamında Menderes Mahallesinin yol güzergahında baştan sona yaklaşık 4 km asfalt çalışması yapılırken, yine ayrıca Karakırıklar Mahallesinden Karşıyaka Mahallesine gidilen bağlantı yolunda da asfalt çalışması yapıldı. Asfaltlama çalışmalarının bayram sonrası da sürdürüleceği öğrenildi.

Bilindiği üzere daha önce Yenice Belediyesi, asfalt çalışmaları esnasında çevreye yayılan toz ve kirli havayı engellemek için de asfalt şantiyesine filtre takılmasını sağlamış,  böylelikle şantiyeye yakın çevredeki Atatürk Mahallesi sakinlerinin memnuniyeti kazanılmıştı.

Yine bu yıl içinde 250 bin TL ’lik yeni bir yatırımla asfalt şantiyesinin kapasitesi saatte 40 tona çıkarılmıştı.