Enerji Bakanı Albayrak, o madencilerle bir araya geldi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde, Karadon Müessesesi’nde çalılan ve iş elbiseleriyle bindikleri otobüste “koltuklar kirlenmesin” diye ayakta 5 kilometre seyahat etmeleriyle gündeme gelen madencilerle bir araya geldi.

Bakan Albayrak, makam odasında kabul ettiği madencilerin, gündeme gelmelerine neden olan davranışlarının kendilerini de çok etkilediğini belirterek, teşekkür etti. Albayrak, “İnşallah yeni dönemde daha fazla istihdamla daha fazla üretim olacak. Tabii ki bunlar daha güvenli, daha kaliteli ve daha profesyonelce yapılacak. Bu anlamda yeni bir süreç başlatıyoruz. Ekmeğini alın teriyle helalinden akıtarak kazanan çok müstesna insanlarsınız. Allah sizden razı olsun. Son 10-15 senede farkındaysanız her alanda bir dönüşüm var. Daha yeni başladık. Kim ne derse desin çok daha iyi olacak. En doğru çözümü bulmak için neler yaptığımızı detaylarıyla paylaşacağım sizlerle.”

Madenciler  Gökhan Onur, Musa Uğur, Sabahattin Akkoç, Ali Aktaş, Turgay İnam ve Koray Karabacak da davetten duydukları memnuniyeti dile getirdi.