Bisiklet Yarışlarına büyük ilgi

YENİCE Belediyesi’nin sponsoru olduğu , Yenice Kaymakamlığı ile Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından da desteklenen  ve üç gün süren 7. Uluslararası Yenice Kupası Dağ Bisiklet Yarışları sona erdi.

Yenice Belediyesi Seyir Terası Sosyal Tesisleri  ile  Yazıköy güzergahları arasında yapılan yarışlara aralarında 3’ü İranlı olmak üzere çeşitli illerden toplam 120 bisikletli yarıştı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve UCI (Dünya Bisiklet Birliği) 2017 faaliyet programına dahil edilen ve Uluslararası boyutta yapılan yarışmalar sonucunda dereceye girenlere madalya ve Yenice Belediyesi tarafından maddi ödüller verildi.

Yarışmaları Yenice Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel, Eskipazar Kaymakamı Samet Serin ve Karabük Gençlik Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin, Eski Federasyon Başkanı ve Karabük Sorumlusu Ünal Tolun da izledi.

7’nci Yenice Uluslararası Dağ Bisiklet Yarışlarını değerlendiren Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı : “Her geçen yıl Uluslararası boyutta  çok daha ivme kazanan organizasyonlara ev sahipliği yapıyoruz. Yenice Belediyesi, 7 yıldır olduğu gibi gelecek yıllarda da bu yarışların ana sponsoru olmaya devam edecektir.  Düzenlediğimiz yarışlara katkı veren Kaymakamlığımıza ve Türkiye Bisiklet Federasyonuna teşekkür ediyoruz. Belediye olarak ana hedeflerimizin başında yüzde 86’ sı ormanlarla kaplı olan ve Avrupa’nın 100, Türkiye’nin 9  sıcak noktasından biri olan  Yenice ormanlarını ve doğa turizmini geliştirme adına bu tür etkinliklerle tanıtmayı hedefliyoruz. Her geçen yıl daha iyiye giden bu tür organizasyonlarımızı gelecek yıllarda da çeşitlendirerek arttırmayı hedefliyoruz” dedi.