Başkan Çaylı : “ Altınkaya’da işbirliği ile bakım – onarım yapabiliriz “

BELEDİYE Başkanı Zeki Çaylı, Altınkaya İş Merkezi’nin kötü görüntüsünden herkes gibi kendilerinin de rahatsızlık duyduklarını dile getirerek, esnafın ve burada mülk sahibi olan kooperatif ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliği ile burada kapsamlı bir bakım – onarım çalışması gerçekleştirebileceklerini söyledi.

Altınkaya İş Merkezinin son katında bulunan ve çok kötü bir görünüme bürünen halı saha ile ilgili de bilgilendirmede bulunan Başkan Çaylı, açtıkları davadan Zonguldak İdare Mahkemesinden lehte, Kastamonu Bölge İdare Mahkemesi ve Danıştay’tan aleyhte karar çıktığını belirtti. Buradaki kötü görünümü kare kare fotoğraflayıp üst mahkemelere sunmalarına rağmen bu davayı kaybettiklerini açıklayan Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı , “ Bazı şeyleri anlamakta güçlük çekiyoruz “ dedi.

Altınkaya Esnafının ve buradaki kooperatifler ile sivil toplum kuruluşlarının malzemelerini temin etmesi halinde Yenice Belediyesi’nin işçiliğini yapmak suretiyle bakım onarım çalışmalarını gerçekleştirmek arzusunda olduklarını açıklayan Başkan Çaylı , “ Biz bu doğrultuda esnafımız ile bir toplantı da yapmıştık. Sonra araya koranavirüs hadisesi girdi. Önümüzdeki aylarda Altınkaya esnafımız ile tekrar bir araya gelip konuyu bir daha masaya yatırmayı planlıyoruz. Biz, dün şöyle oldu, bugün böyle oldu ile uğraşmayalım. El birliği ile yapabileceklerimize odaklanalım “ diyerek sözlerini tamamladı.