Ahmet Gölbek – Karabük Bölgenin Sesi Gazetesi

Her Telden Köşesi ( 28 Şubat 2018)

YENİCE SAKİNLERİ “ŞEKER KANYONU’NU YEDİRMEYECEĞİZ..” GÖRÜŞÜNDE VE BU KONUDA YENİCE SAKİNLERİNE DESTEK GÜN / GÜN BÜYÜYOR.
Yenice ŞEKER KANYONU’NA yapılması düşünülen HİDRO ELEKTRİK SANTRALİ konusunda, çok geniş bir toplumsal kesim YENİCE SAKİNLERİNE destek veriyor,.
KONU GÜNDEME OTURDU…
Bu arada ŞEKER KANYONU’na hidroelektrik santrali yapılması için PROJE ÇALIŞMALARI sürdürülürken, bu çalışmalarda yer almış TEKNİK ELEMANLARIN bile “BURAYA HES YAPILMASI, GEREK DOĞAL GÜZELLİK,GEREK SU KALİTESİ AÇISINDAN YAZIKTIR ” dediklerine ilişkin resmi olmayan bilgiler veriliyor.
Özellikle SU KALİTESİ dikkate alınarak “BIRAKIN BURAYA HES YAPMAYI, BU SULAR ŞİŞELENİP SATILSIN..” gibi öneriler yapıldığından da söz eden çevreler olduğuna dikkat çekiliyor…
Yapılması düşünülen HİDROELEKTRİK SANTRALİ ile çevrenin doğal güzelliğinin tamamen ortadan kalkacağına işaret ediliyor ve YENİCE sakinleri EYLEMLERİMİZ SÜRECEK gibi bir tavır içinde görülüyorlar..
Kurulan YENİCE PLATFORMU, Karabük’te AK Parti İl Başkanı, SP İl Başkanı başta olmak üzere bir dizi ziyaretler yaptılar ve bu arada Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’yi  ziyaret ederek destek istediler..
YENİCE ŞEKER KANYONU’NA HES büyük bir kıyım olacak..!!